Last Name

First Name

Subject/Grade

RemindApp
Agresta
Jennifer
Assistant Principal  
 
Aldrich
Michael
Math / 8th    
Arlesic
Gina
ELA 5th & 6th / Enrichment  
Baker
Catherine
Orchestra    
Barletta
Emily
ELA / 7th & 8th  
Blackburn
Jennifer
Instructional Coach  
 
Bolding
Paige
Math / 5th
 
Bowers
Melissa L.
Math / 8th
Bowers
Melissa
ELA / 7th & 8th    
Burkett
M.J.
Math 5th / Coding
 
Busby
Lisa
Cafeteria  
 
Casinelli
Phillip
SS / 5th & 6th
 
Costantini
Mario
Int. Spec. / 8th  
 
Crano
Salvadore
Band  
 
Crosier
Thad
Support Staff    
Defrances
Anthony
Math 6th / Photography
 
Demitras
Shanley
Math 5th / Robotics
 
Duffy
Paul
PE / all grades  
 
Eskridge
Kate
Science / 7th & 8th
 
Ferrari
Jesse
Science / 7th & 8th
Phys Sci / 7th & 8th Sci
 
Fouch
Tessa
ELA 8th / Finance
 
Hayes
J.D.
Math / 7th  
 
Heatherington
Fred
Support Staff    
Herring
Patricia
ISS  
 
Hibbits
Patrick
Custodian  
 
Hicks
Nathaniel
Band  
 
Iachini
Donna
Math / 6th
 
Kalinowski
Danielle
SS / 5th
 
King
Megan
Support Staff    
Kocher
Kevin
Custodian    
Lancia
Kelly
Principal's Secretary  
 
Lucas
Steven
Custodian  
 
Macre
Abby
Choir  
Stallion Singers, Jazz Choir, Drama
Martin
Kelly
Cafeteria    
Matyas
Jennifer
Support Staff  
 
Mills
Bryan
Principal  
 
Montgomery
Denise
Clerk  
 
Neely
Amy
Nurse    
Newman
Jeanne
Tech Assistant  
 
Pearson
Emily
Math / 5th
 
Petrelle
Jeffrey
SS / 7th & 8th  
 
Petrelle
Kelly
Int. Spec. / 5th
 
Pierro
Tiffany
Instructional Coach  
 
Price
Donnie
Math / 5th
 
Rawson
Lori
Science 6th & 7th / Healthy Living
Science
Reeves
Donnie
Assistant Principal  
 
Ribar
Tiffany
Math / 6th
 
Robinson
Jessica
Guidance Counselor  
 
Saccoccia
Anthony
Intervention Specialist 7th  
 
Sanders
Merideth
SS 8th / Marketing
8th grade Scholars Social Studies, 8th grade Social Studies
Shanley
MaryAnn
Cafeteria    
Slonaker
Nicole
Intervention Specialist 6th    
Simon
Emma
Support Staff  
 
Storey
Jennifer
Science / 5th & 6th
 
Taylor
Kristin
Science / 5th
 
Treglia
Miranda
ELA / 5th
 
Trimmer
Ron
Custodian    
Tuttle
Amber
Cafeteria  
 
Vogel
Wendy
Cafeteria    
Walker
Joel
Resource Officer  
 
Walker
Tara
Math / 7th
 
Walters
Jaclyn
Intervention Specialist  
 
Watkins
Zach
Technology  
 
Wineman
Amanda
Art  
 
Ziarko
Tracy
ELA / 5th & 6th